Realizacje

Strony interentowe i sklepy

Jak realizujemy projekty w Nice Code

Jak powstają strony i sklepy internetowe?

Trzeba rozdzielić nasze projekty na dwie najpopularniejsze kategorie, czyli strony wizytówki/informacyjne oraz sklepy internetowe.

Strona firmy lub prywatna

Strony wizytówki najczęściej zawierają informacje o firmie, jak ona działa oraz jak złożyć w niej zamówienie. Podstrony jakie taka strona zawiera to zwykle strona główna, galeria, o nas i kontakt/zamów. Najważniejsze cechy jakie staramy się zawrzeć przy tworzeniu tego typu strony jest szybkość ładowania strony tak zwana optymalizacja, jest to podstawa do dalszych działań SEO. Kolejna ważna dla nas część to przejrzystość. Strona musi być miła i nie męcząca ilością animacji, do przeglądania czy to na telefonie, tablecie lub komputerze. Do wytworzenia takich stron polecamy silnik WordPress, jest on dość przyjazny tego typu stronom oraz łatwy w zarządzaniu przez klienta.

 

Sklepy internetowe

E-commerce tak zwany handel elektroniczny, wiele firm decyduje się również na tą formę sprzedaży dzięki zasięgowi, z klientów lokalnych może rozszerzyć działania o inne miasta czy też często kraje. Tworząc sklepy internetowe staramy się jak najlepiej dobrać silnik samego sklepu do ilości produktów oraz możliwości ruchu na nim. Wiele w tym przypadku również zależy od budżetu klienta. Wielu firmą na samym początku działań e-commerce polecamy sklepy oparte na WordPress Woocommerce. Są one dość tanie w utrzymaniu oraz łatwe w zarządzaniu przez klienta. Jednak jeżeli klient już działa w branży internetowej polecamy Prestashop. Jest to już większy wydatek lecz warto wiedzieć że jest to przystosowana do wielu rodzajów sklepów platforma. Zawiera ona wiele elementów sprzyjającym zarządzaniu klientami, dostawcami oraz produktami.

 

Aplikacje Webowe

Warto zaznaczyć gdzie jest różnica między aplikacją webową, a stroną internetową. Najistotniejszą cechą różniącą te dwie formy jest ich przeznaczenie do jakiego zostały stworzone. Aplikacja webowa ma pomóc użytkownikowi wykonać poszczególne zadanie na przykład utworzyć CV. Natomiast strona internetowa ma charakter informacyjny ma ona za zadanie przekazać informacje.

Jeżeli chodzi o różnice technologiczne do stworzenie prostej strony internetowej wystarczy nam HTML, CSS i trochę JavaScript. Natomiast przy aplikacji webowej jest to już bardziej złożony proces do którego wykorzystujemy w naszej firmie najczęściej Symfony, Laravel, React.js, Vue.js lub Django. wszystko jest zależne od wymagań jakie postawi klient oraz jego zapotrzebowania.

 

Jak działamy?

Rozmowa z klientem i omówienie wymagań projektu 

Podpisanie dokumentów i określenie terminów 

Praca nad projektem

Przekazanie klientowi projektu do wstępnego odbioru

Podpisanie protokołu odbioru projektu

Let’s Get Started

Zapytaj już dziś o wycenę